Od świętego Mikołaja, Zająca i bociana białego czyli "Odkryj, Zwiedzaj, Poznaj - Mazurski Park Krajobrazowy"


Noc Biologów 2021 rozpoczynamy już... w Mikołajki, czyli 6 grudnia. W prezencie od św. Mikołaja dostaliśmy grę terenową. Potem będzie Noc Biologów, Wielkanoc a na zakończenie Dzień Bociana Białego czyli święto Mazurskiego Parku Krajobrazowego. I przez wszystkie te dni zapraszamy do edukacyjnych spacerów na łonie przyrody. Oczywiście w Mazurskim Parku Krajobrazowym.


Tytuł: Odkryj, Zwiedzaj, Poznaj - Mazurski Park Krajobrazowy

(gra terenowa z wykorzystaniem aplikacji Parku)

Kategoria: Gra terenowa z nagrodami

Miejsce: okolice miejscowości Krutyń

Gra dostępna: od 6.12.2020 – do 31.05.2021 (Dzień Bociana Białego - święto Parku). Nagrody za ukończenie gry można odbierać na bieżąco.

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Gra jest dostępna dla zainteresowanych i odbywa się bez udziału pracowników MPK.

Opis: Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w grze terenowej po Mazurskim Parku Krajobrazowym. Na trasie gry wsłuchasz się w opowieści „Dębu Krutyńskiego”, poznasz historię „Zakochanej Pary’, zwiedzisz malownicze jeziorko i bliżej poznasz sójki. Na koniec powita Cię „Mazurski Dąb Bartny”, przy którym opowiemy co nieco o bartnictwie i pszczołach.

Naszą zagadkową trasę rozpoczniemy przy siedzibie Parku w miejscowości Krutyń. Mamy nadzieję, że jesteś gotowy do nowych, ciekawych odkryć i poszerzenia swojej przyrodniczej wiedzy! Czekamy na Ciebie na starcie!



Instrukcja: Aby wziąć udział w grze wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Można to zrobić za pomocą powyższego kodu QR lub w Google Play. Następnie kliknąć moduł gra terenowa i wybrać grę „Za sójkami i pszczołami po zagadki z przygodami”.

Zabawa jest pełna pięknych miejsc, ciekawostek przyrodniczych i zagadek. Podczas ich rozwiązywania będą pojawiać się litery do hasła, które jest leśną, mądrą sentencją. Po ukończeniu gry i uzupełnieniu hasła otrzymasz dyplom. Aby otrzymać nagrodę w postaci gadżetów edukacyjnych, należy pokazać dyplom pracownikom Parku w siedzibie lub wysłać na maila edukacja@mazurskipark.pl wraz z adresem do korespondencji. Administratorem danych osobowych jest Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni (adres: Krutyń 66, 11-710 Piecki, tel./fax: 89 742 14 05, e-mail: mpk@warmia.mazury.pl). Dane osobowe będą przetwarzane w celu przekazania nagród za uczestnictwo w grze terenowej podczas wydarzenia „Noc Biologów 2021” .


O aplikacji: Aplikacja Mazurskiego Parku Krajobrazowego to idealna propozycja dla osób, które szukają dobrego przewodnika turystycznego po południowej części Mazur.

Publikacja zawiera propozycje tras pieszych, rowerowych i szlaku kajakowego. Każda z tras oznaczona została na mapie offline, dzięki technologii GPS użytkownik widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję. Na trasach zaznaczone są i opisane warte uwagi obiekty i ciekawe miejsca. Aplikacja posiada narzędzia ułatwiające zaplanowanie pobytu i wyprawy po Mazurskim Parku Krajobrazowym oraz gry terenowe. Treść w aplikacji zostały przygotowane w trzech wersjach językowych (PL, DE, EN). Dodatkowo sama aplikacja jest zintegrowana z nowym przewodnikiem papierowym i mapą, które też już wkrótce się ukażą.

Aplikacja jest częścią projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego pn. „Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.






Komentarze

Popularne w tym miesiącu

Czy kwiaty drzew są jadalne?

Heterogonia - biologiczny sens przemiany pokoleń w cyklu życiowym, przykład wrotków (Rotifera)

Szczotecznica szarawka: włochata piękność z lasu - dlaczego raz jest lepiej być widocznym a czasem nie?

Rzecz o sporach, czyli typy zarodników i sposoby ich powstawania u różnych grup grzybów

Purchawki, purchawice, tęgoskóry i czasznice czyli o owocnikach gasteroidalnych

Polskie nazwy grzybów - pod lupą, czyli dlaczego podgrzybek brunatny musiał stać się podgrzybem brunatnym

Najchętniej czytane

Szczotecznica szarawka: włochata piękność z lasu - dlaczego raz jest lepiej być widocznym a czasem nie?

Rzecz o sporach, czyli typy zarodników i sposoby ich powstawania u różnych grup grzybów

Heterogonia - biologiczny sens przemiany pokoleń w cyklu życiowym, przykład wrotków (Rotifera)

Czy ser pleśniowy może spleśnieć?

Purchawki, purchawice, tęgoskóry i czasznice czyli o owocnikach gasteroidalnych

Zajrzyj pod kapelusz grzyba i sprawdź co zobaczysz

Polskie nazwy grzybów - pod lupą, czyli dlaczego podgrzybek brunatny musiał stać się podgrzybem brunatnym

Wykwit zmienny czyli opowieść o śluzowcach